в означеннях
Тлумачення, значення слова «спектр»:

СПЕКТР, а, чол. Багатоколірна смуга, яка утворюється при проходженні світлового променя через призму або якесь інше середовище, що заломлює проміння. Яке облудне сонце! Його спектр мав чудодійну властивість, його проміння ламається в прозорих зломах філігранного повітря (Олесь Донченко, II, 1956, 305);  * У порівняннях. Огні від молота летять До зір веселкою і спектром... (Володимир Сосюра, I, 1957, 470);
//  спец. Кольорова смуга або сукупність кольорових ліній, що утворюються при пропусканні випромінювань речовини, яка світиться, через особливі оптичні прилади і яка залежить від хімічного складу цієї речовини. У кожної речовини є свій спектр поглинання, що показує, які саме промені і в якій мірі поглинаються нею (Наука і життя, 4, 1963, 27); В результаті вивчення спектрів Юпітера було уточнено особливості його обертання, відмінного від обертання твердих тіл (Знання та праця, 4, 1966, 4).
Магнітний спектр — розміщення силових ліній магнітного поля в різних напрямках. Картина розміщення залізних опилків у магнітному полі називається магнітним спектром (Фізика, II, 1957, 134).

2. чого, перен. Ряд однорідних, але відмінних одне від одного явищ, дій і т. ін. В останні роки в медичній практиці застосовується вітчизняний антибіотичний препарат мікроцид, який має широкий антибактеріальний спектр дії (Мікробіологічний журнал, XXIII, 1, 1961, 67); Спектр людських почуттів надзвичайно широкий. Це і родинні почуття, батьківська і материнська любов, уподобання й поваби дитячого і юнацького віку, товаришування, кохання (Наука і життя, 7, 1971, 37).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 496.

Коментарі (0)