в означеннях
Тлумачення, значення слова «спекуляція»:

СПЕКУЛЯЦІЯ 1, ї, жін.

1. Скуповування та перепродаж цінностей (цінних паперів, товарів, майна і т. ін.) з нестійким курсом для одержання зиску на різниці в курсі, в цінах. Інфляція призводить до зростання спекуляції золотом та іноземною валютою (Вісник АН УРСР, 6, 1957, 19); Роздивилась [Клавда] по світі і взялась за спекуляцію площами під забудови (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 454);
//  Незаконне скуповування та перепродаж товарів за підвищеними цінами для наживи. Всі оті розмови про спекуляцію городиною — не що інше, як плітки (Михайло Чабанівський, Стоїть явір.., 1959, 151).
Біржова спекуляція — фінансова операція, що полягає в скуповуванні та перепродажу біржових цінностей для одержання зиску на різниці в курсі; біржова гра на підвищення або пониження курсу цінних паперів. З головою пірнув [Колінз] у біржові спекуляції (Натан Рибак, Час.., 1960, 333).

2. перен. Розрахунок, намір, що ґрунтується на використанні чогось з корисливою метою. Заперечення або прикриття класової боротьби є найгірший вид лицемірства в політиці, є спекуляція на темноті і забобонах найбільш нерозвинених верств народу.. (Ленін, 23, 1972, 248).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 498.

Коментарі (0)

СПЕКУЛЯЦІЯ 2, ї, жін., книжн. Філософська умоглядна побудова. Ідеалістичні спекуляції.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 498.

Коментарі (0)