в означеннях
Тлумачення, значення слова «спілкуватися»:

СПІЛКУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок.

1. Підтримувати взаємні стосунки, діловий, дружній зв'язок із ким-небудь. Вчитель повинен бути завжди і всюди вчителем. Його обов'язок — піднімати, облагороджувати всіх тиху хто з ним спілкується (Юрій Збанацький, Малин. дзвін, 1958, 215); Павло Арсенович [Грабовський] був дуже товариською людиною, завжди любив і умів спілкуватися з інтересними людьми (Радянське літературознавство, 1, 1965, 603); Колись дід розповідав Михайлові, що млинарі спілкуються з чортами, які женуть воду на колеса їх млинів (Михайло Томчаній, Жменяки, 1964, 63);
//  Розуміти одне одного; порозуміватися.. Мова художника — мова його образів, бо художник-актор спілкується з народом за допомогою мови сценічних .. образів (Амвросій Бучма, З глибин душі, 1959, 34); Мурашки спілкуються за допомогою звуків, схожих зі «скрипкою» коника (Вечірній Київ, 1.XII 1967, 4).

2. Об'єднуватися для спільних дій. Українське панство на західноукраїнських землях спілкувалося з австрійським урядом та польською шляхтою і разом з ними пригноблювало народні маси (Історія української літератури, I, 1954, 95).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 527.

Коментарі (0)