в означеннях
Тлумачення, значення слова «сполучений»:

СПОЛУ́ЧЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до сполучити. В двері просунулось обличчя.. з двома золотими сережками з одного боку — одна в усі, друга — в ніздрі, — сполученими тонесеньким ланцюжком (Леся Українка, III, 1952, 713); На шахті панує сувора діловитість, сполучена з високим творчим ентузіазмом (Літературна газета, 14.IX 1950, 2); Океани сполучені між собою і всі разом утворюють єдиний Світовий океан (Фізична географія., 6, 1957, 30).

2. у знач. прикм. Нерозривно пов'язаний з чим-небудь; який неодмінно супроводжує що-небудь інше. Він [писар] перебрав у думці усі діла, які траплялись в волості за останні часи, думав, чи не були вони сполучені з якимись інтересами благочинного, і не знаходив таких діл (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 133); Робота по копальнях земного воску в Бориславі тяжка, сполучена з великими небезпеками для людського життя (Степан Ковалів, Світ.., 1960, 50); Кождий виїзд у місто був сполучений з видатками, і для того вони рідко коли виїздили (Ольга Кобилянська, I, 1956, 98).

3. у знач. прикм. Об'єднаний, спільний. На той крик прибіг другий підмайстер, і оба сполученими силами кинулись на муляра (Іван Франко, I, 1955, 228).

4. у знач. прикм., техн. Який перебуває у взаємодії, взаємно зв'язаний; спряжений. Деталі зі сполученими поверхнями; Сполучені ресори.
Сполучені посудини див. посудина.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 569.

Коментарі (0)