в означеннях
Тлумачення, значення слова «спотворювати»:

СПОТВО́РЮВАТИ, юю, юєш, недок., СПОТВО́РИТИ, рю, риш, док., перех.

1. Надавати кому-, чому-небудь неприємного, непривабливого вигляду. Завжди здається, що вона розпатлана, та це не тільки не спотворює її, а навпаки — надає їй якоїсь моторошної приваби (Леонід Первомайський, Опов.., 1970, 105); Високий [Горпищенко], стрункий, у піхотинських чоботях і ватнику, в сірій кубанці на голові. Але навіть ця форма не могла спотворити легкої, рухливої постаті підтягнутого військового моряка (Василь Кучер, Голод, 1961, 124);
//  Позбавляючи природного вигляду, робити негарним, потворним (обличчя та його частини). Тавро заздрості і розгубленості спотворювало його [обличчя Хоми] (Натан Рибак, Час.., 1960, 737); Найдужче Максима вразили її очі. Божевільна лють спотворювала їх (Дмитро Ткач, Арена, 1960, 78); Жорстока посмішка на мить спотворила його лагідне обличчя (Яків Качура, II, 1958, 433); — І отаке віспа та наробила! І осиротила, сердешну, і отак на увесь вік спотворила! (Андрій Головко, А. Гармаш, 1971, 285).

2. Робити непридатним для вжитку, використання; псувати, нівечити;
//  Робити неповноцінним у моральному відношенні. Капіталістичний поділ праці спотворює людей (Комуніст України, 6, 1961, 54);
//  Негативно впливаючи, порушувати нормальний хід чого-небудь. Лише соціалізм і комунізм, вчили К. Маркс і Ф. Енгельс, повністю звільняють літературу і мистецтво від усього, що гальмувало і спотворювало їх розвиток при капіталізмі (Радянське літературознавство, 3, 1964, 25); Мені спотворила життя Злочинна чарівниця; Але я маю пречуття, Що верне всю красу життя Мені одна зірниця (Микола Вороний, Вибр., 1959, 169).

3. перен. Подавати, показувати що-небудь у неправильному, перекрученому вигляді. Народний великий поет Шевченко багато витерпів після своєї смерті від фальсифікаторів, від буржуазних націоналістів, від шпіонів і диверсантів, які в своїх інтересах спотворювали образ українського генія (Павло Тичина, III, 1957, 82); Ревізіонізм перекручує марксистсько-ленінське вчення. спотворює досвід соціалістичного будівництва (Комуніст України, 1, 1969, 22); Буржуазні політики, реакціонери, зрадники робітничого класу зацікавлені в тому, щоб спотворити істину і водночас створити видимість правильності своїх міркувань (Логіка, 1953, 81).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 581.

Коментарі (0)