в означеннях
Тлумачення, значення слова «споживання»:

СПОЖИВА́ННЯ, я, сер. Дія за значенням споживати. — А ти знову щось писав... — Медичну записку про своє голодування в морі. Про споживання морської води (Василь Кучер, Голод, 1961, 357); Під правильним режимом харчування слід розуміти.. розумний розподіл їжі протягом дня, відповідну черговість страв, своєчасне споживання їжі і створення добрих умов для її споживання (Українські страви, 1957, 12); Урожай [картоплі] від весняного садіння використовується для споживання протягом літа і на початку осені (Колгоспник України, 4, 1956, 24); Національний доход розподіляється на дві основні частини: споживання і нагромадження. Основна частина споживання — це витрати на оплату праці (Наука і життя, 6, 1970, 2); Рівень споживання духовних цінностей.
 Товари народного (широкого, масового і т. ін.) споживання — предмети, що служать для задоволення найперших побутових потреб населення. Дніпропетровщина за рахунок власних ресурсів може повністю задовольнити потреби трудящих в товарах народного споживання (Радянська Україна, 21.IX 1960, 2); З року в рік зростало виробництво товарів масового споживання, розширювався їх асортимент та поліпшувалась якість виробів (Вісник АН УРСР, 11, 1957, 12).
Суспільні фонди споживання — частина фонду споживання, яка використовується для задоволення потреб членів соціалістичного суспільства незалежно від кількості й якості їхньої праці. У піднесенні матеріального і культурного рівня життя народу важлива роль належить суспільним фондам споживання (Матеріали XXIV з'їзду Компартії України, 1971, 37); Фонд споживання — у соціалістичних країнах — частина національного доходу, що її використовують для особистого і суспільного (невиробничого) задоволення потреб. Фонд споживання [в колгоспі] не обмежується лише оплатою, одержуваною по праці, а доповнюється громадськими фондами споживання (Хлібороб України, 5, 1969, 27).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 558.

Коментарі (0)