в означеннях
Тлумачення, значення слова «сприйматися»:

СПРИЙМА́ТИСЯ, ається, недок., СПРИЙНЯ́ТИСЯ, сприйметься, док.

1. Вважатися чим-небудь. Коли Михайло Семенко збирався спалити «Кобзар» Тараса Шевченка і назвав «Кобзарем» свою книжку поезій, то це сприймалося як блюзнірство. Це й було блюзнірством (Максим Рильський, IX, 1962, 173); Він [вчитель] був трохи суворий, але такий безсторонній, що слово, сказане ним, не викликало ні в кого сумнівів, сприймалося в селі як незаперечна істина (Іван Багмут, Опов., 1959, 25).

2. Набувати сенсу; осмислюватися, усвідомлюватися. Безладний клекіт голосів у вагоні від утоми вже навіть не сприймався, як гомін, а ніби шум далекої порожистої ріки (Андрій Головко, II, 1957, 433); В народі слово комуніст сприймалось і сприймається як символ мужності, справедливості і моральної чистоти (Радянська Україна, 17.VI 1961, 2).

3. тільки недок. Пас. до сприймати. Бойові порядки військ .. зараз сприймалися Хомою як одне нерозривне ціле (Олесь Гончар, III, 1959, 413); Оповідання — найбільш зручна форма для піднесено-емоційного ліричного відображення дійсності, що сприймається читачем у порівняно невеликий проміжок часу (Радянське літературознавство, 7, 1968, 10).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 598.

Коментарі (0)