в означеннях
Тлумачення, значення слова «сприсати»:

СПРИСАТИ, аю, аєш, недок., СПРИСНУТИ, ну, неш, док., рідко.

1. Раптово переставати триматися на чому-небудь, відриватися від чогось; спорсати. Щоб не місити багно, деремося вище до тинів. Нога іноді сприсає з горбика (Петро Панч, На калиновім мості, 1965, 219); Горпинина рука сприснула з скрині, і трохи не вдарилася вона головою об ріг (Панас Мирний, I, 1954, 208); Краплина сприснула з вій і покотилась по щоці, мов сльоза (Юрій Смолич, День.., 1950, 247).

2. перен. Швидко переміщатися з одного місця на інше, не затримуватись довго на одному місці (про погляд, зір і т. ін.). Гострий погляд наче ножем черкнув Мусія по обличчю, сприснув, заплутався в бороді, вколов у груди (Леонід Первомайський, Материн.. хліб, 1960, 151); Пильно дивився [Стьопа] на тьотю Мар'яну й слухав уважно її. Та хіба довго це! От знов очі хлопців якось непомітно сприснули з обличчя її і вниз під гору, де осика (Андрій Головко, I, 1957, 188).

3. перен. Швидко й непомітно зникати, втікати. — Глянув я на нього [горбаня], а він переморгується із братом: морг — і знову хреститься, морг — і знову хреститься... «Ах ти ж, — думаю, — гад.. Тепер ти в мне не сприснеш». І став я за ним слідкувати (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 169).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 599.

Коментарі (0)