в означеннях
Тлумачення, значення слова «статистика»:

СТАТИ́СТИКА, и, жін.

1. Наука, яка вивчає кількісні зміни у розвитку людського суспільства, народного господарства і займається обробкою цих числових досліджень з науковою і практичною метою. — Є така мудра наука статистика. Вона веде облік усього господарства країни, вона підрахувала, що дрібне селянське господарство є тільки лихом для селянина (Михайло Стельмах, I, 1962, 369); Інтереси Франка-вченого сягали не лише в царину філології і суміжних.. суспільних наук. Він Цікавився також статистикою, біологією тощо (Знання та праця, 8, 1966, 2); У практиці радянської статистики для обчислення узагальнюючого показника продуктивності праці як у промисловості, так і в сільському господарстві використовується в основному показник валової продукції (Вісник АН УРСР, 4, 1957, 12).
Варіаційна статистика див. варіаційний.

2. Облік в якій-небудь галузі народного господарства, суспільного життя, що здійснюється методами цієї науки, а також дані цього обліку. Соціальна статистика взагалі, економічна статистика зокрема, зробила величезні успіхи протягом двох-трьох останніх десятиріч (Ленін, 19, 1971, 309); Він питав, чи знає доповідач про те, що в заліщицькому так званому українському Мерано за урядовою статистикою щорічно вмирає сімдесят процентів українських немовлят? (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 476); Дані світової книжкової статистики показують, що СРСР за випуском книжок займає перше місце в світі (Народна творчість та етнографія, 2, 1967, 18); Медична статистика свідчить, що людина, яка курить протягом тридцяти років, викурює близько двохсот тисяч цигарок або сто шістдесят кілограмів тютюну, у якому міститься вісімсот грамів нікотину (Наука і життя, 7, 1957, 26).

3. Особливий метод досліджень, який застосовують у ряді точних наук. Математична статистика — це той метод, котрий дає змогу тим точніше описати систему, чим більше в ній діє частинок (Наука і життя, 11, 1967, 17); Зоряна статистика.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 668.

Коментарі (0)