в означеннях
Тлумачення, значення слова «стежечка»:

СТЕ́ЖЕЧКА, и, жін.

1. Зменш.-пестл. до стежка. Ой, знати, знати, В кого є дочки: Втоптані стежечки Через садочки (Українські народні ліричні пісні, 1958, 118); Зеленою левадою побігла стежечка аж до ставка (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 40); Вузькі, кручені, старанно вичищені і дрібним піском посипані стежечки в'ються крутим берегом угору (Іван Франко, V, 1961, 29); Миролюбно радить [дід] хлопчикові: — Узяв би лопатку та й прокидав стежечку до хвіртки (Юрій Збанацький, Сеспель, 1961, 303); Ми мовчки пішли вузенькою стежечкою (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 47).
Знаходити (знайти) стежечку до серця (сердець) — те саме, що Знаходити (знайти) стежку до серця (сердець) (див. стежка). Нам з тобою, друже, вірші помогли, Через них ми стежечку до сердець знайшли (Любов Забашта, Квіт.., 1960, 82); Прокладати (прокласти, проложити) стежечку до чого — добиватися успіхів у якійсь справі. Мені здається, що ця моя перша проба — не лишня задля того, щоб проложити хоч невеличку стежечку і до таких утворів (Панас Мирний, V, 1955, 406); Протоптувати (протоптати) стежечку див. протоптувати; Протоптувати (протоптати) стежечку до серця див. протоптувати; Сходяться (зійдуться) стежечки див. сходитися; Топтати стежечку див. топтати; Утоптувати (утоптати) стежечку до серця (душі, душ) — те саме, що Знаходити (знайти) стежку до серця (до сердець) (див. стежка). Ти досягнув становища високого і чину, Ти маєш те, про що не смів і думать, Та не втоптав ти стежечки, поете, До людських душ (Любов Забашта, Вибр., 1958, 46).

2. розм. Поздовжня лінія. Дарка взяла в руку фалдочку тієї.. спіднички, синьої з білими стежечками (Леся Українка, III, 1952, 642).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 679.

Коментарі (0)