в означеннях
Тлумачення, значення слова «страхування»:

СТРАХУВА́ННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням страхувати. Відколи не стало татка, всі сестри старались якось триматись разом. Коли, наприклад, котрась виходила за справою до міста, то зараз хто-небудь пропонував їй своє товариство. Було це свого роду взаємним страхуванням перед сирітством (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 370); Страйкує Арсенал. Це не звичайний страйк. Ніхто не вимагає ні збільшення заробітної плати, ні скорочення робочого дня, ні страхування. Керований комуністами робітничий клас України бажає того, до чого він покликаний уже історично — влади, як у Радянській Росії (Олександр Довженко, I, 1958, 50); Ідейна позиція митця виявляється не в страхуванні від тих чи тих прикрих фактів, явищ, а в ставленні до них, оцінці (Літературна Україна, 11.VI 1968, 3).

2. Форма відшкодування збитків за рахунок страхового фонду окремим особам чи установам, майно яких зазнало пошкодження від стихійного лиха або нещасного випадку, і матеріального забезпечення громадян при втраті ними працездатності, смерті годувальника і т. ін. Страхування в СРСР поділяється на дві самостійні галузі — майнове і особове (Колгоспна виробнича енциклопедія, II, 1956, 556); До послуг.. всіх трудящих нашої країни державне страхування в разі хвороби, нещасного випадку (Народна творчість та етнографія, 3, 1957, 88).
Соціальне страхування — те саме, що Соціальне забезпечення (див. забезпечення). За рахунок коштів держави рік у рік поліпшується [в СРСР] соціальне страхування і пенсійне забезпечення трудящих (50 років Жовтневої революції, 1967, 33).

3. Те саме, що Страхова плата (див. страховий). — Його батько теж не заплатив податку! — Затаїв півдесятини й на живу корову акта склав, щоб не платити страхування! (Яків Качура, II, 1958, 18).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 757.

Коментарі (0)