в означеннях
Тлумачення, значення слова «стремено»:

СТРЕМЕ́НО́, е́на́, сер.

1. Пристрій для упирання ноги вершника у вигляді металевої дужки, що підвішується до сідла за допомогою ременя. Палагна сама сідлала свого коня і закладала червоний постіл в стремено так гордо, неначе всі гори належали.. до неї (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 335); Ні мати, ні сестра не одважились ухопити коня за поводи або за стремена (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 137); Діти юрмилися довкола коня, навперебій хапалися за стремена, просили батьків, щоб посадили в сідло (Олесь Гончар, III, 1959, 457); Іванко сіпнув коня за поводи, вперся в стремена, і кінь з ходу пустився навскач (Антон Хижняк, Д. Галицький, 1958, 139).
 Стремено до стремена (в стремено) — поряд, впритул (їхати верхи і т. ін.). Всі ці дні чвалувала [мати] на рудій кобилі стремено до стремена з ним [Михайликом] (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 12).

2. анат. Одна із слухових кісточок середнього вуха людини й тварини. За барабанною перетинкою знаходиться порожнина середнього вуха з трьома слуховими кісточками: одна з них — молоточок — упирається в барабанну перетинку, друга — стремено — в перетинку, яка затягує овальне вікно (Анатомія і фізіологія людини, 8 кл., 1957, 162); Вухо зруйнував отосклероз. Замість природного стремена хворому ставлять поліетиленовий протез (Літературна Україна, 12.II 1965, 1).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 762.

Коментарі (0)