в означеннях
Тлумачення, значення слова «тодішній»:

ТОДІ́ШНІЙ, я, є.

1. Який був, існував раніше, в минулому, тоді; протилежне сьогочасний, теперішній. Битва розпочалась, по тодішньому звичаю, герцями.. На всю лінію війська вподовж берегів почалися герці. Там вискакував з ряду шляхтич, а проти нього з верболозу виплигував козак (Нечуй-Левицький, VII, 1966, 239); Був старий неписьменний, і.. життя тоді не давало йому ніяких знижок, тодішня наука — порад, держава — підтримки (Юрій Яновський, II, 1954, 118);
//  Який був трохи раніше. Справді, наче недавно це було, а вже шелестить віттям густий сквер. Це вони зробили, їхні школярські руки. Немов відчула Леся тодішні пухирі і пальцями провела по долонях (Антон Хижняк, Невгамовна, 1961, 4);
//  у знач. ім. тодішнє, нього, сер. Те, що було раніше, в минулому, тоді. Ми були впевнені, що все тодішнє: ота маленька пошта, маленький комутатор і візок з добрим, старим конем,.. — що все це тимчасове, скороминуще (Семен Журахович, Звич. турботи, 1960, 40).

2. Який жив раніше, в минулому, тоді; сучасний кому-, чому-небудь у минулому. В своїх оповіданнях «Schönschreiben» і «Олівець».., що мають автобіографічний характер, Франко описав варварство тодішніх учителів (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 27).

3. Такий, яким хто-небудь був або що-небудь було раніше, в певний момент чи період в минулому. Може, се залежало від мого тодішнього настрою, що власне «Князь-мурин» так розвеселив мене (Леся Українка, IV, 1954, 134); Контррозвідки розривалися, шукаючи нас, і в такому перепльоті [клопоті] точилося наше партійне життя тодішньої Одеси, та ми не кидали діла (Юрій Яновський, II, 1958, 252); Печаль Іспанії ятрила нам серця. Ми сивіли у битвах під Мадрідом, Довіку нам нести звання бійця, Хоч став тодішній комсомолець — дідом (Любомир Дмитерко, В обіймах сонця, 1958, 116).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 171.

Коментарі (0)