в означеннях
Тлумачення, значення слова «томний»:

ТОМНИЙ, а, е, рідко. Сповнений легкого безпричинного смутку, легкої втоми, знемоги; млосний. — Я завжди буваю на балі в білому.. Я тоді така біла, томна (Леся Українка, III, 1952, 601); Не примхою міліардерау Не на потіху томних дам, Не сон, не мрія, не химера.. Ні! Гордий вицвіт мускулястих, Смаглявих одностайних рук В сплетіннях круглих і гранчастих Піднісся над шумливий брук (Максим Рильський, II, 1960, 11);
//  Який виражає душевне томління, легкий смуток. З-під них [брів], прикриті густими й неправдоподібно довгими, одначе зовсім натуральними, віями, миттю блискали і зразу ж меркли — щоб за мить знову блиснути і знову померкнути — двійко швидких, гострих, але заразом і томних очей (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 85); Він руку їй подав. Печально (Як то говорять, машинально) Татьяна сперлась і пішла, Не звівши томного чола (Пушкін, Є. Онєгін, перекл. Рильського, 1949, 98).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 183.

Коментарі (0)

...ТОМНИЙ, а, е. Друга складова частина складних слів, першу частину яких становить числівник, що означає кількість томів, напр.: тритомний, дванадцятитомний і т. ін.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 184.

Коментарі (0)