в означеннях
Тлумачення, значення слова «торговельний»:

ТОРГОВЕ́ЛЬНИЙ, а, е.

1. Стос. до торгівлі. — Я купець:.. маю діла торговельні: скуповую та перепродую пшеницю, — сказав Копронідос (Нечуй-Левицький, III, 1956, 366); Хазяїн задріботів перед високим турком, почав кланятись, бідкаючись на війну, що тяжко прикрутила і його торговельні справи (Василь Кучер, Голод, 1961, 376); Ленін надавав особливого значення торговельним відносинам Радянської держави з буржуазними країнами, як одному з найважливіших факторів, що сприяють тривалому мирному співіснуванню двох систем (Радянська Україна, 22.I 1954, 2);
//  Признач. для торгівлі. З підлітка працюючи на торговельних суднах, він нібито встиг уже побувати в далеких плаваннях (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 227); Зароїлося на нанашковім подвірні, немов на торговельному майдані (Степан Ковалів, Світ.., 1960, 115); Торговельний пункт;
//  У якому зосереджена торгівля. За своїм державним устроєм Дубровник був схожий на торговельні міста на зразок Венеції чи Новгорода (Мистецтво, 4, 1956, 35); Торговельний центр.
 Торговельна мережа — сукупність магазинів, рундуків, палаток і т. ін. у якійсь місцевості, у якомусь районі. Надійка, звичайно, знала Юлія Віталійовича, хоч сказати певно, хто він, так і не змогла б.. Чула: обіймає якусь чималеньку посаду в органах міської торговельної мережі (Василь Козаченко, Листи.., 1967, 176); Торговельна палата: а) у СРСР та інших соціалістичних країнах — громадська організація, створена для сприяння розвиткові економічних, зокрема зовнішньоторговельних, зв'язків між країнами; б) у капіталістичних країнах — одна з форм об'єднання торговельно-промислової буржуазії; Торговельний капітал — частина суспільного капіталу, зайнята в сфері обігу товарів.

2. Який займається торгівлею. Це [виконання наказів виборців] сприяло розширенню мережі комунально-побутових і торговельних підприємств, шкіл, медичних і дитячих дошкільних закладів (Комуніст України, 6, 1975, 45); Торговельна компанія; Торговельний працівник.

3. Який є предметом торгівлі. Торговельний хліб; Торговельне вугілля;
//  Який виробляє продукцію для торгівлі, ринку; товарний.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 202.

Коментарі (0)