в означеннях
Тлумачення, значення слова «транскрипція»:

ТРАНСКРИ́ПЦІЯ, ї, жін., спец.

1. Точне передавання на письмі звуків якоїсь мови або музичних звуків за допомогою умовних літер або спеціальних графічних знаків незалежно від графічних і орфографічних норм, що історично склалися в даній мові; система таких літер і знаків. Знаком транскрипції для визначення довгих приголосних є риска над буквою: дь, ть, нь та ін. (Художнє читання.., 1955, 28); Фонетична транскрипція.

2. рідко. Те саме, що транслітерація. Забув згадати про транскрипцію «Леле». Пишіть, як хочете, се не важно (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 384).

3. Перекладання музичного твору для виконання на якому-небудь інструменті або для іншого голосу. Він [Ф. Ліст] був.. активним пропагандистом творчості російських композиторів, зокрема М. Глінки, О. Даргомижського.., написав ряд транскрипцій для фортепіано за композиціями цих авторів (Мистецтво, 5, 1961, 38);
//  рідко. Творче опрацювання, своя інтерпретація народної пісні тощо. Я буду Вам [О. Кобилянській] грати Шумана і Шопена.., окрім того, українських пісень масу у власній транскрипції, вільній від контрапункту і всякої теорії (Леся Українка, V, 1956, 277).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 230.

Коментарі (0)