в означеннях
Тлумачення, значення слова «труднощі»:

ТРУ́ДНОЩІ, ів, мн.

1. Перешкоди, які вимагають великих зусиль для переборення, подолання. Він довгі літа мусив боротися з різними труднощами, а почасти навіть з традиціями сусідськими, які виробились були за часів батька, а тепер підкопували господарство (Іван Франко, I, 1955, 12);
//  з означ. Нестатки. Переборюючи матеріальні труднощі й перешкоди з боку поліції, Ленін організовує друкування і поширення більшовицьких видань (Ленін, Коротка біографія, 1955, 137); — Коли я борюкався з фінансовими труднощами.., то що ви тоді робили? Спішили, може, мені на допомогу? (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 147).
 З великими труднощами — ледве, насилу, через силу. Вагон не мав ніяких приступок, і пасажири влазили до нього з великими труднощами (Петро Панч, Синів.., 1959, 11).

2. чого, які і без додатка. Скрутні, важкі обставини, умови, в яких щось відбувається, триває. Він чесно йшов, дорогою життя, в путі важкій у бурю і негоду не скаржився на труднощі походу (Іван Гончаренко, Вибр., 1959, 303); Неймовірні труднощі, невдачі і тяжкі втрати в перший період Великої Вітчизняної війни не зламали волю радянських людей до перемоги (Комуніст України, 11, 1968, 38).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 295.

Коментарі (0)