в означеннях
Тлумачення, значення слова «тигр»:

ТИГР, а, чол.

1. Великий хижий звір родини котячих жовтогарячого забарвлення з чорними смугами. Вдарив страшний грім.. Наставало одно з тих з'явищ натури, перед котрими в Індії леви та тигри стають смирніші од ягнят (Нечуй-Левицький, II, 1956, 390); В пролом той половці впали І тут тільки показали Хижість тигра й силу льва (Іван Франко, XIII, 1954, 372); Дивлюсь — аж ось жирафи, і тигри, й крокодил... Це піді мною Африка, велика річка Ніл (Наталя Забіла, У.. світ, 1960, 41);  * У порівняннях. Хазяїн кав'ярні встав і нечутно підійшов до дверей, прислухаючись. Потім він, як тигр, опинився на середині кімнати (Юрій Яновський, II, 1958, 86);
//  перен. Про людину, що своєю поведінкою, рисами характеру нагадує цього звіра. У галасі мені хтось показав Край столу місце і значущо мовив: Тут за часів Паризької комуни Промову виголосив Клемансо. «Тигр Клемансо!» Тоді він був не тигром, А радше лисом (Максим Рильський, III, 1961, 265); — Ґедзь? Це тигр, а не ґедзь! Він же мені хату розвалив! — Оце-от, бачите, його ж це робота! Ой, лишенько мені! — сказала Бовкуниха, коли обеззброєний Тарас стояв перед начальником конвою (Олександр Довженко, I, 1958, 370).

2. перен., розм. Назва німецького важкого танка періоду другої світової війни. Валько зарядив гармату бронебійним. Удар був точний. «Тигр».. сердито загарчав, закрутився і.. запалахкотів, знесилений, посеред степу (Літературна Україна, 21.VI 1968, 1); Натовп людей, що розглядали тигра, збільшувався. Їх цікавив не тільки танк, а й палка розмова молодих лейтенантів (Юрій Мокрієв, Сто.., 1961, 48).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 109.

Коментарі (0)