в означеннях
Тлумачення, значення слова «тираж»:

ТИРАЖ 1, у, чол.

1. Розиграш державної позики або лотереї. Другий тираж державної позики; Таблиця тиражів грошово-речової лотереї.

2. Погашення облігацій позик або інших паперів установою, що їх випустила.
Виходити (вийти і т. ін.) в тираж — переставати задовольняти потреби в чомусь, ставати непридатним для чогось; виходити з ужитку, псуватися. — Вам не здається, що ми з вами вже, так би мовити, виходимо в тираж, і треба на наші місця пропустити молодих інженерів... (Вадим Собко, Срібний корабель, 1961, 15); Він.. заглиблювався в малювання карт, які дуже швидко виходили в тираж (Юрій Збанацький, Єдина, 1959, 124).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 119.

Коментарі (0)

ТИРАЖ 2, у, чол. Кількість примірників друкованого видання одного випуску. На Україні «Маніфест Комуністичної партії» видавався українською мовою багато разів і великими тиражами (Вісник АН УРСР.., 1, 1957, 42); На те, що лист був друкований в друкарні в тиражі щонайменше тисяч двадцять, баба не звернула, та й не зуміла б звернути уваги (Юрій Смолич, II, 1958, 95);
//  розм. Усі примірники такого видання. У друкарні порався наймит Ярема. Він закінчував друком невеличкий тираж газети і старанно спаковував його в «порції», щоб ще зрання рознести по кутках (Григорій Епік, Тв., 1958, 163); — А що робити нам з третім номером? Заріжуть же,.. не дадуть і надрукувати! Іван уже думав про це і, здається, знайшов вихід.. поки цензори розшолопають, в чім річ, значна частина тиражу встигне вислизнути з-під їхніх рук і дійти до читача (Петро Колесник, Терен.., 1959, 310).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 119.

Коментарі (0)