в означеннях
Тлумачення, значення слова «уготовляти»:

УГОТОВЛЯТИ (ВГОТОВЛЯТИ), яю, яєш, недок., УГОТУВАТИ (ВГОТУВАТИ), ую, уєш і УГОТОВИТИ (ВГОТОВИТИ), влю, виш; мн. уготовлять (вготовлять); док., перех.

1. книжн. Заздалегідь готувати, забезпечувати що-небудь. Яка дорога стелеться, мій краю, Перед тобою в світлу далечінь, В яких садах, в якім палкім розмаю Поллється спів грядущих поколінь, Які слова ти світові промовиш, Який бенкет народу уготовиш? (Максим Рильський, II, 1960, 276); Поет [А. Малишко] посів своє місце в пантеоні незабутніх, його він уготував натхненним трудом і талантом (Вітчизна, 5, 1970, 173).

2. перев. док., рідко. Те саме, що приготувати. От уготовили кобі дещо, та як його їсти? Хліб у нас .., спечений на продаж, — гидота! (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 24); Їй було ще чимало діла: треба було скликати товарок [товаришок], нарвати квіток, бур'яну, повити вінки, уготувати очерету, соломи задля купального вогнища (ЗІ. Янов., I, 1959, 143); Краще прославмо того, хто серед дітей та унуків Стріне у хатнім теплі старість повільну свою. Хто за отарою в горах блукає і певен, що вдома Вірна дружина йому теплу вготує купіль (Микола Зеров, Вибр., 1966, 286).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 379.

Коментарі (0)