в означеннях
Тлумачення, значення слова «ускладнюватися»:

УСКЛАДНЮВАТИСЯ, нюється і УСКЛАДНЯТИСЯ, няється, недок., УСКЛАДНИТИСЯ, ниться, док.

1. Ставати складнішим, різноманітнішим, насиченішим (за складовими частинами, характером особливостей, зв'язків і т. ін.). В міру розвитку кори головного мозку розвивається і ускладнюється психічна діяльність (Наука і життя, 11, 1958, 30); Ускладнилося життя, незмірно зросла людина, мистецтво небувало заглибилось у людські душі (Радянське літературознавство, 9, 1966, 6).

2. Набувати додаткових труднощів, ставати важчим, потребувати більших зусиль для здійснення, виконання, розв'язання і т. ін. чого-небудь. У Домки становище ще більш ускладнилось. Щоб поїхати до міста у потрібні були гроші, а позичити було ні в кого, і вона продала корову (Петро Панч, II, 1956, 30); Становище, справді, з кожною хвилиною ускладнялося. На кулемет Булгакова вороги звернули увагу (Іван Ле, Мої листи, 1945, 121);
//  Ставати важчим, серйознішим (про хворобу). У другій половині 1902 р. недуга все ускладнювалася і поглиблювалася, але поет [П. Грабовський] вперто чинив їй опір (Радянське літературознавство, 1, 1965, 63).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 489.

Коментарі (0)