в означеннях
Тлумачення, значення слова «утопічний»:

УТОПІ́ЧНИЙ, а, е.

1. Який ґрунтується на утопії (у 1 знач.); ненауковий. Старе російське революційне народництво стояло на утопічній, напіванархічній точці зору (Ленін, 9, 1970, 171); Домарксівський гуманізм мав ту корінну хибу, що він був утопічний, лишався добрим побажанням (Наука і життя, 7, 1969, 2).
Утопічний соціалізм (комунізм) — донауковий етап у становленні вчення про суспільний лад, який ґрунтується на соціальній рівності, відсутності експлуатації і спільній праці всіх громадян. .. первісний соціалізм був утопічним соціалізмом. Він критикував капіталістичне суспільство, осуджував, проклинав його, мріяв про знищення його, фантазував про кращий лад, переконував багатих у неморальності експлуатації (Ленін, 23, 1972, 45); Утопічний соціаліст див. соціаліст.

2. Те, що є утопією (у 2 знач.); нездійсненний, нереальний. Справді, єдиній дочці такого батька.. даремно було б доводити, що її «принципи» утопічні і не годяться в наші обставини (Леся Українка, III, 1952, 686); — Познайомлю тебе з таким же навіженим мрійником, як і ти. Домовтеся і потім уже покажете мені свій фантастичний план. Фантастичний? Ні, утопічний... (Михайло Чабанівський, Тече вода.., 1961, 50).

3. Те, що є утопією (у 3 знач.). Мрія про ідеальний суспільний лад, про щасливе життя людей виливалась в утопічній художній літературі (Радянське літературознавство, 4, 1964, 68).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 516.

Коментарі (0)