в означеннях
Тлумачення, значення слова «утопія»:

УТО́ПІЯ, ї, жін.

1. Учення про соціальну перебудову, про ідеальний суспільний лад, яке не ґрунтується на науковому розумінні об'єктивних закономірностей суспільного розвитку. Що таке утопія? В науковому значенні се — якась така теорія впорядкування громадського життя, що не має ніяких шансів на здійснення і через те їй «нема місця» в реальному світі (Леся Українка, VIII, 1965, 134); К. Маркс і Ф. Енгельс вперше перетворили соціалізм з утопії в науку, заклали основи теорії наукового соціалізму (Комуніст України, 4, 1962, 52).

2. Фантазія, нездійсненна мрія. — Це зовсім не утопія, треба тільки вперто боротися за довголіття (Олесь Донченко, V, 1957, 437); Вони [люди] цілком примітивно мислили, сприймаючи.. реальність, як далеку фантастику. Їхній мозок не відокремлює ще утопії від реальності (Юрій Яновський, I, 1958, 136).

3. Літературний твір, в якому зображується ідеальний суспільний лад майбутнього. «Сон» Панаса Мирного — єдина в світовій літературі соціалістична утопія революційної селянської демократії (Радянське літературознавство, 4, 1964, 72).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 516.

Коментарі (0)