в означеннях
Тлумачення, значення слова «узагальнення»:

УЗАГА́ЛЬНЕННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням узагальнити. Партія завжди вчилася і вчиться у Леніна майстерності аналізу і узагальнення.., умінню виділити в складному сплетенні економічних, політичних і ідеологічних явищ основні тенденції (Комуніст України, 9, 1966, 2); Типізація є одним з головних законів художньої творчості. Вона є властивим мистецтву специфічним способом узагальнення явищ життя (Історія української літератури, II, 1956, 29); Узагальнення — це мислене об'єднання спільних властивостей однорідних предметів (Логіка, 1953, 16).

2. Загальний висновок, загальне положення, що ґрунтується на порівнянні окремих предметів, фактів, явищ і виявленні їх спільних рис. Організацію бою він завжди сприймав як процес невпинної творчості, матеріал для все нових узагальнень (Олесь Гончар, III, 1959, 52); — У сюжеті важливо, щоб лився він вільно сам, прагнучи, як мала вода до великої води, від малих окремих думок до великих узагальнень... (Олесь Донченко, VI, 1957, 620);
//  Те, що створено на основі поєднання спільних характерних рис, особливостей. Комічний герой є узагальненням негативних проявів дійсності, своєрідним художнім виразником певних рис людей (Мистецтво, 5, 1966, 12).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 403.

Коментарі (0)