в означеннях
Тлумачення, значення слова «відкладатися»:

ВІДКЛАДАТИСЯ, ається, недок., ВІДКЛАСТИСЯ, алеться, док.

1. Осідаючи у воді, утворювати шари або нашарування гірських порід і т. ін. На слабо похилених рівнинах, де рух води сповільнюється, породи відкладаються (Фізична географія, 5, 1956, 111);
//  Нагромаджуватися в певному місці якогось організму (про рештки, надлишки яких-небудь речовин). Будучи пластичним матеріалом, білки ніколи не відкладаються в організмі про запас. Надлишок амінокислот перетворюється у вуглеводи (Методика викладання анатомії.., 1955, 146).

2. у чому, перен. Залишатися (в пам'яті, свідомості тощо); запам'ятовуватися. Кожну нову вправу він виконував так легко і спритно, наче це не вимагало від нього жодних зусиль.. Кожна нова поза звучала, мов акорд.. І все це відкладалося в свідомості глядачів так само відчутно, як поезія чи музика (Дмитро Ткач, Арена, 1960, 174); Скрізь і всюди нас невідступно супроводжувала одна картинка, що з граничною ясністю відклалася в пам'яті (Іван І. Волошин, Сади.., 1950, 4); Яремчук говорив до людей слова, що відклалися в його голові, що були.. і його думками, висловленими так чітко і справедливо Леніним (Іван Цюпа, Назустріч.., 1958, 415).

3. тільки недок. Пас. до відкладати 3. Видання місячника одкладається, здається, на осінь (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 432).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 591.

Коментарі (0)