в означеннях
Тлумачення, значення слова «відображення»:

ВІДОБРА́ЖЕННЯ, я, сер.

1. тільки одн. Дія і стан за знач. відобразити й відобразитися; відбиття. Автором загальновідомих українських оповідань, що вийшли збіркою під псевдонімом «Марко Вовчок», оповідань, які є найкращим відображенням життя українського селянства,.. є жінка на ім'я Марія Маркович (Ольга Кобилянська, I, 1956, 569); Трудове піднесення народу, широкий розмах соціалістичного змагання, процес перевиховання людей у творчій праці, боротьба з класовими ворогами — все це знайшло своє відображення в українській літературі цих років [довоєнних п'ятирічок] (Історія української літератури, II, 1956, 134); І нині, коли ми проходимо вулицями Києва, ми бачимо відображення минулої слави бойових днів у мармурі і бронзі (Іван Цюпа, Україна.., 1960, 30).

2. Зображення предмета, відбите в дзеркалі, на поверхні води, полірованій речі тощо; відбиток. Преображенський схопився з стільця й обличчя його перекосилося, як відображення в параболічному дзеркалі «кімнати сміху» (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 515); Невдоволено заворушились надбережні лози, загойдалися відображення ліхтарів на воді (Анатолій Шиян, Гроза.., 1956, 734).

3. тільки одн., філос. Відтворення в свідомості предметів, явищ зовнішнього світу. Ленінська теорія відображення світу і буття лежить в основі цього методу [соціалістичного реалізму] (Андрій Малишко, Думки.., 1959, 7); Художня творчість — складний.. процес пізнання і відображення дійсності (Радянське літературознавство, 1, 1962, 127).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 613.

Коментарі (0)