в означеннях
Тлумачення, значення слова «відстоюватися»:

ВІДСТО́ЮВАТИСЯ, юється, недок., ВІДСТОЯ́ТИСЯ, оїться, док.

1. Перечікуючи негоду тощо, стояти в затишному місці. Зимових рейсів майже не було — судна відстоювались у тихих заводях (Юрій Смолич, V, 1959, 472); У протоці, в бухті Білушій, шхуна одстоювалась два дні (Микола Трублаїні, I, 1955, 311).

2. Стоячи певний час, звільнятися від частинок речовини; давати осадок (про рідину). — Влітку, як відстоїться [вода], то стає чиста, як сльоза... (Олесь Гончар, Таврія.., 1957, 21); Коли відстоюється вода, то порошинки сідають на дно, а в металі шлак і домішки спливають нагору (Вадим Собко, Біле полум'я, 1952, 235).

3. перен. Формуватися, набувати остаточного вигляду (про погляди, думки, твори і т. ін.). Франко аналізував не тільки ті літературні явища, що відстоялись, були вже визнані читачем, критикою, а дуже часто й ті, які потребували свіжої критичної оцінки (Наука і життя, 8, 1956, 6); Минуло небагато часу після закінчення Декади української літератури і мистецтва в Москві, і природно, що яскраві враження від цієї знаменної події ще остаточно не відстоялись (Мистецтво, 1, 1961, 8).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 643.

Коментарі (0)