в означеннях

Коментарі читачів до статті «ВІДЗІҐОРНИЙ»

ВідзіґорнийLukasz_, 5 березня 2018 Дякую! (2)

Відзіґорний, видзіґорний, візіґорний -а.
1.гордовитий, зарозумілий, чванливий, бундючний.
-"Ступаєш м’яко, царственно, левино,
ледь втомлено, граційно-переможно,
а мовиш уповільнено і плинно,
князь відзігорний і ясновельможний!".(Поезія.НІНА ГОРИК);
-"у різдвяні свята поповнила свій словниковий запас словом "видзігорний"))) не те, щоб я його раніше не чула. але якось воно до мене не прилипало) а тепер все "випендрьожне" стало "видзігорним" ;).( Anzhelika Rudnytska. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=642418429133689&id=205622226144537).

2.франтуватий, дженджикуватий, кокетливий, чепурун.
"...— таку різко відмітну серед усіх тих вояків із грубуватими селянськими фізіономіями, чепурну й відзіґорну (елеґанцьку, як у них там кажуть!...)".(Музей покинутих секретів. Оксана Забужко );
-"Відзіґорний, -а, -е. Франтоватый. Така відзіґорна — не впади, пороше, на моє хороше. Уман. у. Подольск. у.. Cм. фіціґорний.".
( Словник української мови Б. Грінченка).

Приклад уживанняSashko93, 3 лютого 2019 Дякую! (1)

У першому значенні (гордовитий, зарозумілий, чванливий, бундючний): "Тоді Ворон відповів би йому, коневі, що він ще погано знає цю відзіґорну пані, бо не бачив її ні в уманському дивізійному штабі, коли вона так дошкульно присоромила штабс-капітана Черноусова, ні в лазареті, де вона врятувала від смерті курінного Чорновуса, ні на лебединській цукроварні — Ворон досі не може взяти втямки, хто в тій виставі був постановником" В. Шкляр, "Чорний Ворон. Залишенець".

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha