в означеннях
Тлумачення, значення слова «вкладатися»:

ВКЛАДАТИСЯ 1 (УКЛАДАТИСЯ), аюся, аєшся, недок., ВКЛАСТИСЯ (УКЛАСТИСЯ), вкладуся, вкладешся, док.

1. Уміщуватися в межах чого-небудь. Увесь наш діалог повинен вкладатися приблизно у вісім тисяч слів (Олександр Довженко, III, 1960, 149); — Через непередбачену перерву в навчанні, яка тривала понад два тижні, викладачі не можуть укластися в рамки встановленої програми (Петро Колесник, Терен.., 1959, 80); Тепер вся країна знає, що будівельники Кременчуцької ГЕС вклалися у ці ущільнені строки (Іван Цюпа, Україна.., 1960, 165).

2. у що, перев. з запереченням. Відповідати чому-небудь, збігатися з чимсь. Перебрав [Саїд] у голові всіх своїх давніх знайомих, жодне прізвище, жодне обличчя не вкладалося в те, що він бачив перед собою (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 334); Кіннотою на кораблі! Не вкладалося це ні в які устави [статути], суперечило всім тактикам і стратегіям, і якщо вчорашній прапорщик Килигей вдався до такого кричущого порушення воєнної науки, то це тільки тому, що твердо вірив у щасливу революційну зорю свою і своїх хлопців (Олесь Гончар, II, 1959, 43).

3. тільки недок. Пас. до вкладати 1. Частка коштів, що вкладається в дальший розвиток народного господарства в соціалістичній країні, в багато разів вища, ніж в країні капіталістичній (Економічна географія СРСР, 1957, 9).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 697.

Коментарі (0)

ВКЛАДАТИСЯ 2 див. укладатися 1.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 697.

Коментарі (0)