в означеннях
Тлумачення, значення слова «виховуватися»:

ВИХОВУВАТИСЯ 1, уюся, уєшся, недок., ВИХОВАТИСЯ, аюся, аєшся, док.

1. Перебуваючи під чиїм-небудь опікуванням, навчатися правил поведінки, одержувати освіту і т. ін. Його, тобто Йоганеса, взяв за свого один далекий бездітний родич його матері в Моравії, і там він виховувався (Ольга Кобилянська, III, 1956, 345); У Мехтодія виховуються онуки — діти померлої доньки (Юрій Яновський, II, 1954, 102).

2. Розвиватися духовно, набувати знань, певного світогляду, моральних переконань завдяки систематичному впливові. У школах учні виховуються на художньому слові наших найкращих поетів, прозаїків і драматургів (Олександр Корнійчук, Разом із життям, 1950, 33); На його [І. Франка] творах, в його ідеях виховалось уже ціле покоління (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 35).

3. тільки недок. Пас. до виховувати 1.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 530.

Коментарі (0)

ВИХОВУВАТИСЯ з, уюся, уєшся, недок., ВИХОВАТИСЯ, аюся, аєшся, док., розм.

1. тільки недок. Довго переховуватися, ховатися. Потім пішов на розшуки садка, в якому, на його думку, повинен був виховуватись Михась (Михайло Томчаній, Готель.., 1960, 291);
//  тільки док. Довго переховуючись, ховаючись, залишитися непоміченим, невикритим, непійманим і т. ін. [Чопорій:] Насилу виховався в солом'янику, на току, сказавши сусідам, що їду до города (Марко Кропивницький, V, 1959, 133); Всіх курей повиловлював поліцай для свого начальства, а він [півень] якось у кущах — молодець! — виховався (Іван Вирган, В розповні літа, 1959, 259).

2. Таїти що-небудь, не признаватися в чомусь. [Хведоска:] У чім ти провинив проти мене? [Роман:] Мені слід було зразу сказати тобі... Я виховувався перед тобою... (Марко Кропивницький, II, 1958, 53).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 530.

Коментарі (0)