в означеннях
Тлумачення, значення слова «виконавець»:

ВИКОНА́ВЕЦЬ, вця, чол.

1. Той, хто виконує яке-небудь завдання, здійснює що-небудь. Тракторист не може бути лише механічним виконавцем завдань свого директора (Іван І. Волошин, Сади.., 1950, 160); Перед моїм духовним зором — двісті мільйонів співвітчизників моїх, будівників і будівниць комунізму, розумних і добрих співавторів і виконавців великого плану перетворення землі (Олександр Довженко, III, 1960, 66).
Виконавець робіт — технік, інженер і т. ін., що безпосередньо керує будівельними або ремонтними роботами і відповідає за їх виконання.

2. Той, хто виконує музичний, літературний та інший твір або певну роль у театральній виставі, кінофільмі і т. ін. Глядачі.. кожного виконавця довго і безуспішно викликали на біс (Юрій Збанацький, Старший брат, 1952, 53).

3. Особа, що виконує розпорядження якогось органу влади. Колишній наймит.., а тепер «старший виконавець сільради» Чабан Дмитро морщить чоло і дивиться кудись далеко в степ, ніби бачить ті дні, коли бідняцькі землянки розтягали кіньми царські поліцаї (Мирослав Ірчан, II, 1958, 407); Недокус відчинив двері, гукнув у прийомну: — Виконавець! Ану негайно поклич сюди Кужеля! (Юрій Збанацький, Малин. дзвін, 1958, 53).
Судовий виконавець — службова особа, яка здійснює рішення суду за виконавчими листами. Вимоги, що подаються судовими виконавцями по здійсненню судових рішень.., є обов'язковими для всіх службових осіб і громадян (Наука і життя, 8, 1960, 9).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 411.

Коментарі (0)