в означеннях
Тлумачення, значення слова «вишкірятися»:

ВИШКІРЯТИСЯ, яюся, яєшся і ВИШКІРЮВАТИСЯ, ююся, юєшся, недок., ВИШКІРИТИСЯ, рюся, ришся, док., розм.

1. про що. Ставати видним, оголеним при розсунутих, розтулених губах (про зуби). Он, ввижається йому, немовби з хащів висувається вовча морда.. Здоровенні два ряди зубів вишкірились на нього, близяться, ось-ось дістануть йому до горла (Дмитро Бедзик, Студені Води, 1959, 91);  * Образно. Тріскаючи, вишкірились червоні ребра крокв (Олесь Гончар, I, 1954, 259).

2. про кого. Розсуваючи губи, відкривати, показувати зуби. Іван вишкірився до Максима, блиснувши з-під вусів разками зубів (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 40); Прикажчик не зрозумів, вишкірився, бо зухвалий тон малюка вразив його (Олександр Ільченко, Звич. хлопець, 1947, 60);
//  до кого, на кого і без додатка, перен. Говорити, відповідати кому-небудь дуже гостро, проявляючи роздратування, злість. Коли санітар підійшов до Альоші, щоб одвести в палату, він раптом вишкірився до лікаря: — Не піду! Там страшно... (Іван Микитенко, II, 1957, 228); — Дурне ви говорите! — вишкірився лакуза на неї. — Де це видано, щоб я... збрехав? (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 101).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 542.

Коментарі (0)