в означеннях
Тлумачення, значення слова «висип»:

ВИ́СИП, у, чол.

1. мед. Дрібні плямки, пухирці, гноячки і т. ін., що з'являються на шкірі або слизових оболонках внаслідок зовнішніх (вплив температури, кислот, лугів) або внутрішніх (деякі загальні інфекційні захворювання, отруєння і т. ін.) причин. Ряд заразних хвороб, наприклад, черевний і висипний тифи, кір, краснуха, скарлатина, віспа та інші супроводяться появою висипу на шкірі (Як запобігти заразним хворобам шкіри, 1957, 6); Деяким організмам ягоди суниці шкодять: все тіло вкривається висипом, пухирями (Лікарські рослини.., 1958, 50).

2. розм. Те саме, що насип. Терешко доходить високого залізничного висипу, минає вартову будку (Григорій Епік, Тв., 1958, 415); За висипом, на схилах мовчазних, Столітній сад верхів'я не згинає (Леонід Первомайський, I, 1958, 318);
//  Смуга нанесеного водою піску. А на Десні краса! Лози, висип, кручі, ліс — все блищить і сяє на сонці (Олександр Довженко, Зачарована Десна, 1957, 490); Терпко пахне м'ята в заозерцях понад берегом. На білих висипах розстелено рибальську снасть для просушки... (Юрій Смолич, Реве та стогне.., 1960, 172).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 482.

Коментарі (0)