в означеннях
Тлумачення, значення слова «зафіксовувати»:

ЗАФІКСОВУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗАФІКСУВАТИ, ую, уєш, док., перех.

1. Встановлювати, тримати що-небудь у певному положенні, стані. Фурман не міг зафіксувати стойку потрібні три секунди (В ім'я Вітчизни, 1954, 19).

2. Закріплювати в пам'яті, свідомості; запам'ятовувати. Поки велетень-тюрк копирсав ключем у зашкарублому, заржавілому замку коло вицвілих маленьких дверей халупки, хлопчик осторонь обійшов навколо чужинця, оглядаючи його зі всіх боків і зафіксовуючи всі деталі його одягу й постави... (Олесь Досвітній, Гюлле, 1961, 16); Невже не можна технічно запам'ятати і зафіксувати в собі те, що було таке прекрасне за молодих літ (Станіславський, Моє життя в мистецтві, 1955, 137); Ніна озирнулась по хаті, і її погляд швидко зафіксував усю немудру обстановку удовиного життя (Спиридон Добровольський, Тече річка.., 1961, 305);
//  Відображати за допомогою фото, малюнка, запису і т. ін. Вахтовий журнал — літопис корабля. На думку кадрових штабістів, він зафіксовує кожен наш крок, подану і виконану команду, досягнений успіх, припущену помилку (Віталій Логвиненко, Давні рани, 1961, 5); Фотограф дійсно прагне зафіксувати об'єкт якомога точніше (Деякі питання поетичної майстерності, 1956, 51); Л. Далматов у 1909 році вперше зафіксував на кіноплівку політ дирижабля «Лебідь» (Народна творчість та етнографія, 3, 1963, 35).

3. фот. Обробляти фіксажем. Майже всі знімки вийшли добре. Варвара вже зафіксувала їх, тепер залишалося тільки промити й висушити (Леонід Первомайський, Дикий мед, 1963, 309).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 374.

Коментарі (0)