в означеннях
Тлумачення, значення слова «заганятися»:

ЗАГАНЯТИСЯ, яється, недок., ЗАГНАТИСЯ, заженеться, док.

1. Швидко рухаючись, потрапляти ненароком куди-небудь. А котора звірина або котора птаха заженеться, необачна, від нас в ту країну [на півночі], то.. з остраху тікає назад до нас (Лесь Мартович, Тв., 1954, 53); Полки пана Осолінського, рятуючись, кинулись наосліп, вискочили в поле, загналися на грузьке болото (Яків Качура, II, 1958, 446).
Заганятися (загнатися) на слизьке — зазнавати труднощів, потрапляти в скрутне становище. Приснилось дещо тільки вранці, Та й то непевне та страшне: ..Що я боюся вийти з хати, Щоб не загнатись на слизьке (Володимир Самійленко, I, 1958, 224).

2. розм. Глибоко застромлюватися в що-небудь, загрузати в чому-небудь від сильного удару і т. ін. Зняв [Павло] з пліч вила і приступив до праці: так налягав на них, що вони заганялися в гній по самий держак (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 116); Схопилися вони. Королевич говорить: — Кидай ти. — Кинув Кривихаща, і Королевич загнався до пояса [у землю] (Андрій Калин, Закарп. казки, 1955, 42).

3. тільки недок. Пас. до заганяти 1 1, 2, 4. На горище шкільного будинку, куди заганялися на ніч учительські кури.., з шкільного коридору вели дерев'яні східці (Степан Васильченко, I, 1959, 175).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 71.

Коментарі (0)