в означеннях
Тлумачення, значення слова «загладжувати»:

ЗАГЛА́ДЖУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗАГЛА́ДИТИ, джу, диш, док., перех.

1. Робити гладким, вирівнювати, розправляти що-небудь нерівне, кошлате, зім'яте і т. ін. Бере [Катерина] в Семків дерев'яну борону і, зігнувшися, тягне її, загладжує засіяне поле (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1950, 175); — Наш, вітчизняний, — визначив Хаєцький, як циган обходячи коника навколо і старанно загладжуючи застрижене тавро. — Густий, карапуз! (Олесь Гончар, III, 1959, 88).
Загладжувати (загладити) гострі кути див. кут.

2. перен. Пом'якшувати враження від поганої поведінки, грубого вчинку і т. ін. Щоб загладити його гостре слово, сказала [мати]: — Свята молодість... Колись і ми такі були, свахо... (Василь Кучер, Трудна любов. 1960, 299); «І нащо було!» картав уже Чумак себе, не знаючи, як би загладити свою безтактність.. Врешті надумав: — А знаєш, Павлушо, непогано. Їй-бо, хороша лірика (Андрій Головко, II, 1957, 477); Господи, що вона робить? На кого вона кричить?! ..Не знаючи, як загладити свій вибух, пошукала [Катерина] носову хустку і для чогось приклала її до рота (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 402).
 Загладжувати (загладити) провину (вину) — пом'якшувати враження від власної провини. Він обов'язково допоможе Павликові. Цим він хоч трохи загладить свою важку провину перед товаришем (Олесь Донченко, VI, 1957, 65).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 78.

Коментарі (0)