в означеннях
Тлумачення, значення слова «захисний»:

ЗАХИСНИ́Й, а, е.

1. Який захищає, оберігає кого-, що-небудь від шкідливого або небажаного впливу, дії і т. ін. Великі захисні окуляри на очах інженера світилися бузковим світлом (Вадим Собко, Матв. затока, 1962, 8); Захисні лісові насадження в степових і лісостепових районах СРСР в однією з найважливіших умов підвищення урожайності сільськогосподарських культур (Лісівництво і полезахисне лісорозведення, 1956, 181); В підвищенні так званого специфічного імунітету організму людини, посиленні його захисної реакції проти мікробів наука і добилася помітних успіхів (Наука і життя, 9, 1956, 17).

2. Сірувато-зелений (про колір тканини, який робить бійців непомітними для ворога). Він був у захисного кольору військовому кітелі (Андрій Головко, II, 1957, 46);
//  Вигот. із тканини сірувато-зеленого кольору. Зенітниці біля гармат своїх В плямистих плащ-палатках захисних Вцілялись в небо (Леонід Первомайський, II, 1958, 213).

3. розм. Прихований від сторонніх поглядів; малопомітний;
//  Затишний (про місце, куток і т. ін.). Вова.. мовчки сидів в захисному куточку (Степан Васильченко, I, 1959, 87); Надворі мете хуртеча, Ліпе [ліпить] сніг в вікно; В нашій горниці захисній Вистигло давно (Яків Щоголів, Поезії, 1958, 371).
Захисне забарвлення — забарвлення тварин, риб, комах і т. ін., яке робить їх малопомітними. Завдяки забарвленню окунь може непомітно підпливати до здобичі і ховатись від великих хижих риб. Таке забарвлення називається захисним (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 68).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 378.

Коментарі (0)