в означеннях
Тлумачення, значення слова «закопувати»:

ЗАКОПУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗАКОПАТИ, аю, аєш, док., перех.

1. Зробивши заглиблення і поклавши в нього що-небудь, закидати зверху чимсь сипким (землею, піском і т. ін.); заривати. Люди кинулись ховати своє добро: закопувати в землю намиста, полотна, рушники, ховали в ожередах свитки та кожухи (Нечуй-Левицький, III, 1956, 151); — Перед смертю Петро казав мені, що під старою черешнею, в садку, він срібні гроші закопав (Марко Вовчок, I, 1955, 86); Прапор той, як фашисти підходили, ми вдвох добре заховали.. Поклали його в скриньку і вночі закопали за хатою, коло старої криниці (Оксана Іваненко, Таємниця, 1959, 105).
Закопувати (закопати) [у землю] свій талант (здібності і т. ін.) — не розвивати, не використовувати, занедбувати свій талант (здібності і т. ін.). — Ви, батечку, свій талант закопуєте. Мости мостами, а ваш талант — фізика. Облиште мости, ідіть на кафедру фізики (Натан Рибак, Час.., 1960, 131); Я певно свій талант не закопаю, Добром своїм рад другим я служить (Іван Франко, XIII, 1954, 176).

2. Закріплювати одним кінцем у викопаному в ґрунті заглибленні; вкопувати. Семко та Горіх завчасно натесали стовпів і закопували їх на нових межах (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 200); Загородили [рибалки] загороду для кухаря, на кухарський курінь, закопали в пісок палі, примостили зверху балку й повішали казани (Нечуй-Левицький, II, 1956, 226); Допомагав [Оксен], як міг, по господарству: поправив тин, витесав і закопав нові стояки на ворота, вирив яму на картоплю, таку здоровенну, що туди влізлаб Сидоришина хата (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 24).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 159.

Коментарі (0)