в означеннях
Тлумачення, значення слова «закрутка»:

ЗА́КРУТКА, и, жін.

1. Дерев'яний брусочок, що обертається на забитому в щось гвіздку (для замикання дверей і т. ін.). Вже вечоріло, коли Микола побачив перед собою похилу браму. Звичним рухом відшукав закрутку й сам відчинив собі хвіртку (Ірина Вільде, Троянди.., 1961, 33).

2. Те, що має заокруглену, спіральну форму або закручений кінець; завиток. Кожна закрутка.. колон, кожен карниз вирізьблювалися чітко і яскраво в моторошно-фантастичному світлі пожежі (Зінаїда Тулуб, Людолови, II, 1957, 125);
//  Те саме, що закруток. Її в'яле обличчя стягнулось, погляд твердий, і в кожній закрутці срібного волосся — рішучість (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 250).

3. розм. Зібрані у вузол коси, волосся. Взяла [Чуприпиха] в руки чорні Настині коси і, ледь затримавши на своїх долонях, мов коштовну річ, швидко переплела, скрутила в міцну закрутку, як це роблять молодиці (Іван Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 54).

4. анат. Звивина. Особливу увагу потрібно звернути на величину головного мозку, на складність будови кори великих півкуль, на величезну кількість борозен та закруток, які збільшують її поверхню (Методика викладання анатомії.., 1955, 181).

5. спец. Пов'язка з пристосуванням, яким її закручують на пораненій кінцівці, щоб зупинити кровотечу. У випадку великої кровотечі слід накласти гумовий жгут або закрутку (Підручник шофера.., 1960, 327).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 171.

Коментарі (0)