в означеннях
Тлумачення, значення слова «закисати»:

ЗАКИСАТИ, аю, аєш, недок., ЗАКИСНУТИ, ну, неш; мин. ч. закис, ла, ло і закиснув, нула, ло; док.

1. тільки 3 ос. Починати киснути, скисати внаслідок кислого бродіння. Чим морочитися з тим молодим вином, доглядати його, поки перешумує, — хай краще воно скисне! І вино почало закисати (Петро Колесник, Терен.., 1959, 358); Борошняний клейстер заварюють з розрахунком одноденної потреби в ньому, бо він дуже швидко псується, закисає (Гурток «Умілі руки в школі», 1955, 33).

2. перен. Втрачати енергію, бадьорість, ставати бездіяльним. [Тетяна:] Молоде серце, як пиво молоде, грає; йому і впину нема, коли розходиться; а послі [потім], як серце вгамується, закиснеш ти [козаче], як пиво кисне!.. (Карпенко-Карий, I, 1960, 140); — Ви гадали, що життя — це веселий жарт? Ні, Тетяно! Справжнє життя — з хріном, з кропивою жалючою, з полином. Нічого, що горенить, нічого, що часом запече так, що й сльози з очей бризнуть — бадьоріше будеш, не заснеш, не закиснеш! (Степан Васильченко, II, 1959, 103).

3. розм. Запливати виділеннями при запаленні, пошкодженні і т. ін. (про очі). Кирило Смолярчук протер очі: вони вранці завжди закисали йому й бралися сльозою, наче запорошені (Григорій Косинка, Новели, 1962, 182).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 143.

Коментарі (0)