в означеннях
Тлумачення, значення слова «залагоджувати»:

ЗАЛАГОДЖУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗАЛАГОДИТИ, джу, диш, док., перех.

1. Усувати пошкодження, що-небудь забиваючи, залатуючи і т. ін. Химка, білявенька дівчинка, заспокоює маленького брата і сумно проказує: — Дзюрчить? Нічого, Сашо, батько залагодять дірку... холодно — нехай протопимо грубу... (Григорій Косинка, Новели, 1962, 24).

2. перен. Змінювати на краще, поліпшувати, поправляти (справи, матеріальне становище і т. ін.). Він просиджував цілими днями в.. сільських корчмах, п'ючи та сперечаючись з мужиками. Тут і вироблював їм різні подання і супліки та залагоджував і інші справи (Ольга Кобилянська, I, 1956, 98); Приїхала [Марія] в Севастополь, щоб усе залагодити, порозумітися з Вихором і повернути його (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 64); Михайло не був одворотний Мотрі. До того ж — батькові будь-що треба було породичатися з панським службовцем, залагодити своє непевне становище (Іван Ле, Хмельницький, I, 1957, 10);
//  рідко. Спокутувати, загладжувати (провину і т. ін.). А я, люди добрі, щоб залагодити свою вину перед вами, ..завше готовий помогти кожному з вас чим можу (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 452).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 179.

Коментарі (0)