в означеннях
Тлумачення, значення слова «залога»:

ЗАЛО́ГА, и, жін.

1. Військові частини, розташовані в якому-небудь місці; гарнізон. Тямив [капітан] добре сю пригоду, що сталася голосною серед цілої боснійської залоги (Іван Франко, VI, 1951, 453); — А скільки у Каффі залоги? — Більш як треба. Півтисячі яничарів (Зінаїда Тулуб, Людолови, II, 1957, 105); Місто і його залогу бомбили з повітря, обстрілювали з гармат і мінометів (Василь Козаченко, Гарячі руки, 1960, 139).

2. Озброєна група людей, яка охороняє кого-, що-небудь; охорона. Човен князя стояв посередині ріки. Залога веслувала у протилежному напрямку, щоб удержати човен на місці проти течії (Юліан Опільський, Іду.., 1958, 82);  * У порівняннях. На її [могили] вершині, начебто залога, Зла чабанська псюрня розляглась чуткая (Іван Манжура, Тв., 1955, 110).

3. Військовий загін, який добре замаскувався, щоб несподівано напасти на ворога; засада. [Гелен:] Розвідачів далеко розсилали ми з Деїфобом, найбистріших хлопців і кінно й піхотою. І не видко, щоб де була залога, чати чи щось подібне (Леся Українка, II, 1951, 304).

4. діал. Зібрання, гурт людей на місці гулянок. Не ночує дівчинонька дома, на досвітках велика залога, там ночує дівчинонька здорова (Словник Грінченка).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 193.

Коментарі (0)