в означеннях
Тлумачення, значення слова «замітка»:

ЗАМІ́ТКА, и, жін.

1. Короткий запис, зроблений з метою зберегти в пам'яті якесь спостереження, думку і т. ін. Його [Івана Вишенського] замітки короткі й сухі: але сучасна етнографія допомагає відновити — хоча б приблизно — картини і образи, що виникали в спогадах афонського ченця, коли він писав ці рядки (О. І. Білецький, Від давнини до сучасності, I, 1960, 131);
//  Невелика стаття, повідомлення в газеті, журналі, збірнику. Маю знов писати дещо до австрійських, земляцьких і німецьких журналів, так всякі замітки (Леся Українка, V, 1956, 424); Улас. був переконаний, що з цим [зловживанням службовим становищем] миритися не можна, і написав замітку в обласну газету (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 149).
 Брати (взяти) на замітку: а) (кого) брати під особливий нагляд. — Но, но, ти не дуже, — загрожує йому поліцай, — візьму на замітку! Хіба я не знаю, чим ви дихаєте... (Юрій Яновський, I, 1954, 165); б) (що) брати до уваги; [Бути] на замітці в кого — перебувати під особливим наглядом. Спиняє [німець] свій важкий погляд на.. худорлявому плечистому юнакові. Він у нього на замітці (Петро Колесник, Терен.., 1959, 342).

2. заст. Зауваження, висловлене вголос. О. Артемій не раз діставав навіть замітку од консисторських протоєреїв (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 164); Маня вешталася нечутко коло столу з чаєм, закидаючи тут і там в мою розмову з матір'ю і братом свої замітки (Ольга Кобилянська, III, 1956, 267).
 Не в замітку кому — непомітно для кого-небудь. І мені не в замітку, Як це сталось воно, Що мої однолітки Вже дорослі давно (Андрій Малишко, Серце.., 1959, 166).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 213.

Коментарі (0)