в означеннях
Тлумачення, значення слова «замулювати»:

ЗАМУЛЮВАТИ, ює, недок., ЗАМУЛИТИ, ить, док., перех. Заносити мулом, піском і т. ін. На Україні є сотні тисяч гектарів діючих ярів, які.. замулюють ріки, ставки, сіножаті, дренують ґрунт і цим знижують його родючість (Наука і життя, 8, 1959, 28); З крутих глинистих урвищ просто через двори бігли весняні потоки, замулюючи бруковану вуличку рудим місивом (Ігор Муратов, Жила.. вдова, 1960, 187); — Нагадай мені, аби я на малім ланку під «сусіднім» лісом викопав сими днями шанець. Я посію там гречку, і як прийдуть дощі, аби мені не замулили гречки (Ольга Кобилянська, II, 1956, 143);
//  безос. — Що без нас було б тут? Чи пив би хто воду з цього колодязя? Давно б його замулило, занесло... А так весь степ п'є (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 57).
Замулювати (замулити) очі кому — вводити в оману, дурити кого-небудь. [Варка:] Погнав [чоловік] у ярмарок телицю.., продав за вісімнадцять карбованців і всі гроші пропив... [Харько:] Що ж ти очі людям замулюєш? А очіпка хіба я тобі не купив? (Марко Кропивницький, III, 1959, 214).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 224.

Коментарі (0)