в означеннях
Тлумачення, значення слова «заперечувати»:

ЗАПЕРЕЧУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗАПЕРЕЧИТИ, чу, чиш, док.

1. перех. і неперех. Не погоджуватися з ким-, чим-небудь у чомусь, висловлювати протилежну думку або доказ проти чогось. Часом Даша перебивала Лукерію Степанівну якимсь запитанням, іноді заперечувала ту чи іншу думку (Семен Журахович, Вечір.., 1958, 213); Квитки брав Олекса. І Оксана тепер уже не заперечувала (Юрій Мушкетик, Серце.., 1962, 56); — Ні, ні, — заперечив він, болісно зсунувши брови, — якщо тільки можете, то скінчіть [розповідь]. Скажіть мені все, все, до кінця (Леся Українка, III, 1952, 705); Яким заперечив: мовляв, чи ж кращих місць не заслужили, що будемо в проході тулитись? (Андрій Головко, II, 1957, 183);
//  Виражати незгоду з чим-небудь рухом, поглядом і т. ін. Федір з гумна дивився на ті [наймитські] хатки і щось заперечив головою (Василь Стефаник, I, 1949, 132);
//  Спростовувати що-небудь. Дані радянських психологів заперечують концепцію алогічності мислення дітей раннього і дошкільного віку (Радянська психологічна наука.., 1958, 190).

2. перех. Не визнавати існування, значення, доцільності чого-небудь. Космополіти і низькопоклонники перед буржуазним Заходом заперечували самобутність української мови (Максим Рильський, III, 1956, 63); Найзапекліші вороги наші не в силі заперечити воїнського подвигу радянського народу в битві проти фашистської навали (Радянська Україна, 12.XII 1962, 3).
 Заперечувати (заперечити) свою провину (участь) — не визнавати, відмовлятися визнати свою провину, участь у чому-небудь.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 250.

Коментарі (0)