в означеннях
Тлумачення, значення слова «запитання»:

ЗАПИТА́ННЯ, я, сер.

1. Звертання до кого-небудь з метою з'ясування чогось; питання. Всі звертаються до Хоми з однаковим запитанням: — 3 переправи? Переправа готова? (Олесь Гончар, III, 1959, 359); — Відповідайте на запитання точно (Олександр Довженко, I, 1958, 282);
//  Те, що вимагає з'ясування. — Коли з'являться у вас запитання... виникнуть якісь непорозуміння ...або надибаєте на чудернацькі речі чи там перешкоди, прошу негайно до мене (Юрій Шовкопляс, Людина.., 1962, 276);
//  Тема для відповіді при перевірці знань учня, при збиранні якихось відомостей і т. ін. Олександра Василівна роздала запитання, які будуть на іспитах з російської та української мов (Олесь Донченко, IV, 1957, 503); Тут [у програмі переписів] подаються рекомендації відносно факторів, що визначають вибір запитань для збору даних (Вісник АН УРСР, 1, 1957, 16).
 Ставити запитання див. ставити.

2. Вимога, прохання дати які-небудь відомості або офіційне роз'яснення з приводу чого-небудь; запит (у 1 знач.). Член партії має право: ..звертатися з запитаннями, заявами і пропозиціями в будь-яку партійну інстанцію, аж до ЦК КПРС, і вимагати відповіді по суті свого звернення (Статут КПРС, 1961, 6).
 До запитання — який видається особисто адресатові на його вимогу (про лист, пакунок і т. ін.). До листів і телеграм Храпкова звикала, не робила з них подій, але акуратненько навідувалася на пошту при «Інтуристі» і з приємністю одержувала їх «до запитання» (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 513).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 256.

Коментарі (0)