в означеннях
Тлумачення, значення слова «заряджатися»:

ЗАРЯДЖА́ТИСЯ, аюся, аєшся, недок., ЗАРЯДИ́ТИСЯ, ряджуся, рядишся, док.

1. Одержувати заряд, стати зарядженим (про вогнепальну зброю). Крізь суцільне стугоніння чути, як.. б'ють німецькі самоходи. Мовби працюють самі, без людей, автоматично розряджаючись і знову автоматично заряджаючись з невичерпних льохів (Олесь Гончар, III, 1959, 365).

2. розм. Робити запас чого-небудь. Поки зарядились пальним, навантажили боєприпаси, стало зовсім видно (Юрій Збанацький, Т. Шашло, 1949, 4).

3. вульг. Пити горілку, вино. [Дудка (подає пляшку гармоністові):] На, Дончук! Заряджайся! (Яків Мамонтов, Тв., 1962, 324); Він приклав шийку до губ, закинув назад голову. Рідина глухо забулькала у нього в горлянці. — Ух! — зарядився, — промовив він (Іван Микитенко, II, 1957, 333).

4. фіз. Набувати електричного заряду.

5. перен., розм. Набувати запасу енергії, бадьорості і т. ін. У неї стільки енергії, стільки сили, такий темперамент, що біля неї, здається, і сам заряджаєшся, мов акумулятор (Михайло Томчаній, Готель.., 1960, 309); Сьогодні на роботі, тут, в цеху, він був холодний, як лезо шаблі, і персонал ніби заряджався його енергією, його тверезістю й свідомістю (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 455).

6. тільки недок. Пас. до заряджати.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 299.

Коментарі (0)