в означеннях
Тлумачення, значення слова «зашпори»:

ЗА́ШПОРИ, рів, мн., розм.

1. Гострий біль від морозу, холоду. Зима! Кого не чарувала її казкова краса, кому не пам'ятне галасливе качання снігової баби, де — і радість першого снігу, і зашпори в руках (Микола Олійник, Леся, 1960, 41).
 Зашпори зайшли (позаходили) — з'явилося відчуття гострого болю від морозу, холоду (звичайно в пальцях рук, ніг). Як зайшли ж мені зашпори — і матінечко й ріднесенька! — думала і нігті поодскакують (Архип Тесленко, Вибр., 1936, 60); [Сашко:] Дуже болять ноги, бабусю? [Мотря:] Уже одходять. Зашпори зайшли, а я подумала, що обморозила (Захар Мороз, П'єси, 1959, 15); Зашпори відійшли (одійшли) — припинився біль від морозу, холоду (звичайно в пальцях рук, ніг). — Форель водиться тільки в гірських ріках, .. — оповідала Устина, зливаючи йому на руки холодну воду, щоб одійшли зашпори (Степан Чорнобривець, Потік.., 1956, 116).

2. перен. Переживання, страх, душевний біль. [Рокота:] Мовчи, Худолію! Та невже меж юнаками не знайдеться такого, щоб нагнав борцеві зашпорів? (Марко Кропивницький, V, 1959, 75); Горпищенко при згадці про старшу дочку, в якої заміжжя склалось не зовсім вдало, спохмурнів. — Рано патякати про весілля. Ще від тієї зашпори не відійшли (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 18).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 417.

Коментарі (0)