в означеннях
Тлумачення, значення слова «заштовхати»:

ЗАШТОВХАТИ, аю, аєш, док., перех., розм.

1. Почати штовхати. Хлопці заштовхали один одного: — Ти, не шуми! Чого шумиш? (Іван Микитенко, II, 1957, 175); Раптом, схопивши дівку за стан, закружив [Козак Мамай] її, засмикав, заштовхав (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 326).

2. Штовхаючи, завдати болю, ослабити. Коли хвору курку вчасно відокремити і добре доглянути, то за кілька днів вона видужає, а в стаді її, як то кажуть, заштовхають, і тоді лишається тільки одне: вибракувати її (Радянська Україна, 14.VII 1961, 2);
//  перен. Грубо ставлячись до кого-небудь, зробити несміливим, позбавити власної волі. При його [Романа] м'якому характерові іншим, зубатішим, здається, легко було б його заштовхати, перетворити в попихача, проте насміхатися з нього, скривдити його ніхто не наважується (Олесь Гончар, III, 1959, 55).

3. Поштовхами загнати кого-небудь, засунути, запхнути що-небудь кудись. Ольга сиділа в кріслі, бачила, як батько став на коліна, щоб витягти туфлі з-під ліжка (Мариня, прибираючи, заштовхала їх під саму стіну) (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 97); Тільки ступили вони [Марія та Софрон] на палубу пароплава, як заштовхали їх у трюмні засіки, наче бидло (Натан Рибак, Час, 1960, 88).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 418.

Коментарі (0)