в означеннях
Тлумачення, значення слова «застерігати»:

ЗАСТЕРІГАТИ, аю, аєш, недок., ЗАСТЕРЕГТИ, ежу, ежеш; мин. ч. застеріг, регла, ло; док., перех., без додатка, із спол. що, щоб.

1. Заздалегідь попереджати кого-небудь про щось небезпечне, небажане. Горький не раз застерігав молодих письменників проти зловживання діалектизмами (Максим Рильський, III, 1956, 77); — Але робити це треба дуже обережно, — застерігає дід Максим (Юрій Збанацький, Єдина, 1959, 306); Сивий вартовий щось хотів заперечити чи застерегти, щоб ми не розмовляли, але тільки махнув безнадійно рукою (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 159); Він, він винен в усьому! ..В пастку, в смертельну пастку завів, не сказавши дівчині всієї правди, не застерігши, що її тут жде (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 242);
//  від чого. Оберігати від кого-, чого-небудь, запобігати чомусь поганому. Колючий глід хапався за одежу, немов спинити хотів її, застерегти від небезпеки (Анатолій Шиян, Переможці, 1950, 188).

2. Робити додаткове зауваження, роз'яснюючи або уточнюючи думку. Писання споминів про таких близьких людей, якими були для мене і дядько і Ковалевський, не може вважатись спокійною роботою, — наперед застерігаю, що там, певне, не мало буде суб'єктивного (Леся Українка, V, 1956, 394); Зразком для себе як письменника.. вважає [І. Франко] і Щедріна, застерігаючи при цьому завжди, що він шукав свого власного шляху (Радянське літературознавство, 3, 1957, 42).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 329.

Коментарі (0)